Jūros vandens turizmo trasa

Maršrutai Vandens maršrutai 22 objektai 1 dienos 36 km
Maršrutas

Jūros upės turistinė trasa Pagramančio regioniniame parke prasideda Balskų kaime ir baigiasi Tauragėje. Balskų kaime yra įrengta poilsiavietė, kurioje galima pailsėti prieš pradedant žygį. Plaukdami pamatysite įspūdingų atodangų, nuostabią gamtą, turint daugiau laiko galima aplankyti šalia esančius piliakalnius. Upė vingiuota ir turi daug kilpų, kuriomis plaukiant gali atrodyti, jog plaukiate ratu. Norėdami trumpo poilsio galite sustoti įrengtose 4 atokvėpio vietose ar poilsiavietėje prie Ringių kaimo.

Pirmoji atodanga jus pasitiks nuplaukus 2,4 km. Genių atodanga įspūdingai aukšta - maždaug 24 metrų ir ilga -maždaug 160 metrų. Nuo erozijos veikiamos atodangos nuolat virsta medžiai, o atsidengę sluoksniai byloja apie 200 tūkstančių metų istoriją.

Praplaukus dar maždaug 3 kilometrus galite sustoti ir išlipti prie Genių ąžuolo. Šis milžinas auga dešiniajame Jūros upės krante, apie 100 metrų nuo kranto. Medžio aukštis – 25 m, kamieno apimtis – 5,6 m. Ąžuolas visiškai sveikas, tad ateityje gali pretenduoti į pačių stambiausių ir didžiausių Lietuvos ąžuolų sąrašus.

Genių ažuolas Nuotr.: ©Pagramančio regioninio parko direkcija
Kuturių atokvėpio vieta
55.350568, 22.221796
Vykti Vykti

Būtinas išlipimas iš baidarių - Jūros ir Akmenos santakos apžvalgos aikštelė. Visai šalia ir Pagramančio regioninio parko lankytojų centras, tad jei pataikysite plaukti darbo metu taip pat verta aplankymo.

Vaizdas į Jūros ir Akmenos santaką Nuotr.: ©Tomas Kalašinskas, taurageszinios.lt

Iškart už Jūros ir Akmenos upių santakos jūsų laukia net 3 tiltai vienas paskui kitą. Pirmieji du - kabantys Ringių ir Gudlaukio. Pastarasis ypač žavus, tačiau pavojingas. Jungiantis du upės krantus, šaltu ir lietingu metų laikotarpiu jis gali būti slidus, bet nuo jo atsiskleidžia graži Jūros panorama.

Gudlaukio kabantis tiltas Nuotr.: ©taurageinfo.lt

Trečiasis, Gudlaukio tiltas – nelegalus, žiemą apsemiamas gelžbetonio tiltas, pastatytas per Jūros upę prieš du dešimtmečius. Tiltas jungia Ringius ir Gudlaukį – du netolies esančius kaimus.

Gudlaukio nelegalus betoninis tiltas Nuotr.: ©taurageinfo.lt

Pasiekus Ringių poilsiavietę būsite įveikę apie trečdalį maršruto (10 km). Verta atsikvėpti, kadangi nuo šios vietos prasideda Jūros kilpos, kuriomis plaukiant gali susisukti galva :)

Matiškių atokvėpio vieta
55.325584, 22.239659
Vykti Vykti
Matiškių piliakalnis Nuotr.: ©taurageinfo.lt
Jocių atokvėpio vieta
55.314116, 22.222152
Vykti Vykti

Ties Mineikiškiais prasidės įspūdingų vaizdų virtinė. Viena šalia kitos esančios Jocių ir Alangos atodangos. Šiek tiek toliau - Lengvenių atodanga.

Vaizdas nuo Jocių atodangos Nuotr.: ©Pagramančio regioninio parko direkcija
Nuotr.: ©Pagramančio regioninio parko direkcija

Atodangų virtinė nesibaigia. Toliau Rekstukų "skardis" ir piliakalnis. Piliakalnio šlaitai taip pat statūs, 20-25 m aukščio, pietvakarinis nuslinkęs į Jūros upę. Piliakalnis apaugęs lapuočiais medžiais. Piliakalnio prieigose nedidelis priešpilis, nuo aukštumos atskirtas gynybiniu grioviu. Datuojamas I tūkst. pabaiga–II tūkst. pradžia.

Rekstukų atodanga Nuotr.: ©Pagramančio regioninio parko direkcija

Toliau dar viena - Dapkiškių atodanga ir piliakalnis.

Vaizdas nuo Dapkiškių atodangos Nuotr.: ©Pagramančio regioninio parko direkcija

Maršruto pabaiga Tauragėje, priešais užtvanką ir Jūros upės parką.

Maršruto pabaiga priešais užtvanką
55.253663, 22.27738
Vykti Vykti