Pagramančio trumpasis maršrutas

Maršrutai Pėsčiomis 6 objektai Iki 4 valandų 4 km
Maršrutas

Kviečiame pasivaikščioti po Pagramančio miestelį, kurio pažintinis takas – tai vienas įdomiausių Pagramančio regioninio parko maršrutų. Čia susipina gamtos ir kultūros paveldo lobynas, miestelio takeliai su upių šlaitais ir pakrantėmis.

Keliaudami šiuo pažintiniu taku galėsite aplankyti Pagramančio bažnyčią, susipažinti su senąja kaimo istorija, čia gimusiais ir gyvenusiais žymiais šio krašto žmonėmis.

Užkopę ant Pagramančio piliakalnio, pasigrožėsite miestelio panorama, o atsigręžę į šiaurinę miestelio pusę, pamatysite atodangą. Iki jos nukeliausite kalno viršumi, nuo atodangos regyklos pamatysite labai gražiai atsiveriančius Akmenos vingius.

Šią atodangą įdomiausia stebėti iš apačios, pasidžiaugti jos didybę, galite laiptelių pagalba nusileidę į Piliakalnio gatvę, šiek tiek paėję rasite siūbuojamą lieptą per Akmenos upę. Pagramančio atodanga, tai apie 200 tūkstančių metų siekianti Karšuvos žemumos geologinė istorija.

Pasigrožėję nuostabia gamta ir pailsėję keliaujame iki miestelio stadiono, pasimankštiname ir dar įveikę vieną "beždžionių lieptą" grįžtame į piliakalnio papėdę.

Čia mūsų laukia pasivaikščiojimas po nepakartojamo grožio lietuvišką kanjoną – Gramančios upelio slėnį. Miškingame ir vingiuotame slėnyje, ne tik sutiksite įvairių, retų augalų, pabraidysite akmenuotame upelyje, bet ir prieisite unikalų praeities liudytoją – "Meilės akmenį".

"Meilės akmuo"
55.371002, 22.237738
Vykti Vykti