Aplink Molėtų miesto ežerus

Maršrutai Pėsčiomis, Dviračiu 12 objektų Iki 4 valandų 4 km
Maršrutas

Nuo Vilniaus nutolus vos 40 kilometrų Rytų Aukštaitijos link, peržengiamas slenkstis į ežerų ir ramybės kraštą. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Tarp ketvirtadalį Molėtų teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja 300 ežerų. Šį kartą kviečiame geriau pažinti patį Molėtų miestą.

Pradedam!

„Raudoni mūrai“ – taip molėtiškiai vadina net keletą gaisrų atlaikiusį istorinį pastatą ir dažnai vienas kitą kviečia čia išgerti kavos. Iki 1940 metų šiame pastate veikė privačios žydų parduotuvės, antrame aukšte buvo gyvenamieji butai. Pastatas savo paskirties nepakeitė iki šiol - čia įsikūrusios kavinukės, parduotuvės. Neskubėkite keliauti toliau, užsukę į kavinukę skirkite laiko sau ir skaniai kavai.

"Žvejo batai su meškere" - įsilipę į batus galėsite pasidaryti nuotrauką atminčiai, o užrašas ant skultūros byloja, jog žvejo batus pasimatavęs, turės laimės su kaupu.

Ar kur nors matėte valtis, kuriose auga žolė ir medžiai? Ne? Aplankykite Molėtų skulptūrų parką ir pamatysite ne tik valtis, bet ir žymių Lietuvos ir užsienio autorių skulptūras, pasidairysite po Molėtų mieste tyvuliuojantį Pastovio ežerą. Ežerą nužvelgti galėsite nuo čia įrengtos apžvalgos aikštelės.

Molėtai - ežerų kraštas. Tad nenuostabu, kad ir pačiame Molėtų mieste tyvuliuoja ežeras. Visai netoli skulptūrų parko įrengtas miesto paplūdimys. Čia rasite ramybę, visą infrastruktūrą reikalingą geram ir patogiam poilsiui bei gaivų Pastovio ežero vandenį. Nepraleiskite progos pliūkštelti į ežero vandenį ir atsigaivinti nuo vasaros karščio.

Pėsčiųjų tiltas per Pastovio ežerą Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Ech, tos mados... Tiltą vedantį per Pastovio ežerą pamėgę vestuvininkai ir jį puošia savo meilės simboliais - spynomis. Jei į kelionę pasiėmėte užkandžių, iškart už tilto prieisite turbūt tinkamiausią vietą šiame maršrute pasidaryti pikniką gamtoje.

Tęsdami savo kelionę taku aplink Pastovio ežerą, šalia jo pastebėsite skulptūrą "Akmuo Sizifui". Sizifo darbu užsiimti ir ridenti akmens į kalną nepatartina, tačiau pabandyti pasukti jį aplink savo ašį galite.

Prie Pastovėlio ežero, yra vieta vadinama Pavasarininkų kalnu. Čia tarpukario metais vyko Lietuvos Katalikų Jaunimo "Pavasario" Sąjungos organizacijų sueigos. Kalno viršūnėje buvo pastatytas kryžius, prie kurio dalyviai duodavo priesaikas būti dorais, sąžiningais ir garbingais savo tautos vaikais. Taip kalnas įgavo sakralumo, tarsi koks piliakalnis. Nuo kalno atsiveria nuostabi Molėtų panorama, o prisėdę ant čia įrengto suoliuko galėsite pailsėti, pasigrožėti Molėtais ir pabūti su savo mintimis.

Jei norite padūkti su vaikais ar tiesiog patys vėl pasijusti vaikais - ši atrakcijų erdvė kaip tik Jums. Pramogų gausa jus įtrauks ilgam ir labai tikėtina, kad čia užtruksite kiek ilgiau. Nusileidimas neįtikėtinai ilga lauko čiuožykla, batutas, stalo tenisas, „tarzankė“, įvairios karstyklės. Visa tai pritaikyta vaikams, bet puikiai tinka ir suaugusiems! ;)

Pasakojama, kad 1863 m. sukilėlius, besitraukiančius per Molėtus link Kauno ir apsistojusius nakčiai prie Siesarties upelio, išgelbėjo Šv. Jonas Nepomukas. Jo paminklas iki šiol molėtiškius ir miesto svečius saugo nuo vandens nelaimių.

Stabtelkite, sutikrinkite laiką su Molėtų laiku, ar ne per daug skubate gyventi?

Norite palinkėti ką nors gera Lietuvai? Prie paminklo „Laiškas Lietuvai“ tą padaryti galite visada. Šią skulptūrą lipdė, degė, montavo ir linkėjimus kūrė Molėtų menų mokyklos mokytojai ir moksleiviai.

Ką veikti? Kur pramogauti? Ką pamatyti? Kur užkąsti? Kur rasti nakvynę? – Visa informacija Molėtų TVIC‘e. Čia įkurta ir unikali virtuali erdvė „Molėtai kitaip“, kur pamatysite ir išgyvensite visą Molėtų krašto istoriją virtualiai.