Šaltinių takas Kačerginėje

Pažintiniai takai
Vos už 12 km nuo Kauno, kurortiniame Kačerginės miestelyje, galima susiruošti į žygį pėsčiomis natūraliai išmintais takeliais. Pasirinkę 2,6 km, 3,3 km, 4 km, 4,5 km arba 5,5 km trasą žingsniuosite šilais, Nemuno pakrantėmis ir bent trijose vietose galėsite atsigerti puikaus šaltinio vandens. Šį vandenį dėl jo gydomųjų savybių naudoja Kačerginėje veikianti sanatorija "Žibutė". Kačerginės pušynai dėl savo kalvotumo, smėlėtų šlaitų ir subtilios augmenijos nuo seno mėgstami poilsiautojų. Takeliai kalvomis vingiuoja pro gražiausias regyklas, natūralias laukymes, o aukščių skirtumas siekia net 56 m.

Šaltinių taką jau išbandė ir nemažai šiaurietiško ėjimo entuziastų, ir šeimos su vaikais. Entuziastai žingsnuoja visais metų laikais, o ieškantys ekstremalių pramogų organizuoja naktinius žygius. Specialiai jiems medžiai šalia takelių 2 m aukštyje nudažyti šviesą atspindinčiais dažais, kad būtų lengviau orientuotis. Visose maršruto atkarpose galima rasti suolelių, informacinių rodyklių, tad žygis laukinėje gamtoje bus tikrai patogus. Vaikai ypač mėgsta skaičiuoti įspūdingus skruzdėlynus prie tako (jų čia beveik 40), atrasti barsukų ar kitų gyvūnų olas, o jei pasiseks, galima išvysti voverę ar net stirnų.

Toliausiame žiedinio maršruto taške - Pyplių piliakalnis, saugomas valstybės. Pasak legendų ir XX a. Lietuvos istorikų Zenono Ivinskio bei Kazimiero Paunksnio, galbūt čia stovėjo Pilėnų pilis, sunaikinta 1336 m. Nenorėdami pasiduoti kryžiuočiams, jos gynėjai lietuviai visus pilies turtus sudegino, o patys nusižudė, kad nepatektų nelaisvėn.

Patogiausia čia atvykti automobiliu ir palikti jį nemokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje vos už 200 m nuo tako pradžios.
Šaltinis: © aplinkmarias.lt

Aplankykite netoliese