Rėkyvos ežeras

Hidrografiniai objektai
Rėkyvos ežeras ne tik žvejų džiaugsmas, nes čia visada kimba, o ir įvairiausių poilsiautojų prieglobstis. Smėlėtas paplūdimys vasarą sulaukia didžiulio populiarumo, o ant medinio tilto su nauja apžvalgos aikštele – puiki vieta fotosesijai saulėlydžio fone ar tai pačiai meškerei atremti.

Rėkyvos ežeras pritraukia ne tik pasyvaus poilsio mėgėjus, bet šis ežeras ir jėgos aitvarų, burlenčių sporto entuziastų favoritas Šiaulių krašte. Ežero pakrantėje veikia net du jachtklubai, kurių kapitonai supažindins su tamsiųjų ežero vandenų paslaptimis.

Išalkusieji visada atranda greta paplūdimio įkurtą restoraną, kurio sienos mena dar dvarininkų Karpių valdymo metus.

Žiemą ir vasarą, rytą ir vakarą Rėkyvos ežeras turi ką pasiūlyti: ramybę, vėją, smėlį ir saulę.

Rėkyvos ežeras – dešimtas pagal dydį ežeras Lietuvoje. Kelionės pradžioje, stovint ant tilto Rėkyvos gyvenvietėje, galime apžvelgti ežero platybes. Rėkyvos ežeras yra dešimtas pagal dydį ir didžiausias takoskyrinis, pelkinis ežeras Lietuvoje. Jo plotas – 11,8 kv.km., didžiausias gylis – 4,8 m, vidutinis – 2,0 m. Kranto ilgis – 14,10 km. Ežeras neturi intakų, tačiau turi dvi dirbtinai reguliuojamas ištakas. Tik gruntinis vanduo ir krituliai maitina Rėkyvos ežerą.

Šalia ežero yra Rėkyvos botaninis – zoologinis draustinis. Rėkyva savo vandeniu maitina Prūdelio, Talkšos ir Ginkūnų ežerus. Tai šiauliečių mėgstama poilsio, žvejybos, vandens sporto vieta. Miškai ir pelkės aplink ežerą traukia gausius uogautojų ir grybautojų būrius.
Šaltinis: © Keliaujantiems lėtai

Aplankykite netoliese