Žemaitijos nacionalinio parko TOP10

Top 10 objektų 2 dienų
Maršrutas

Kone visas gyvenimas Žemaitijos nacionaliniame parke sukasi aplink Platelių ežerą. Tai giliausias, didžiausias ir bene gražiausias ežeras Žemaitijoje su salomis, pusiasaliais, įlankomis, apjuostas kalvų virtinėmis, miškais pasidabinęs. Čia auga tankūs, ūksmingi eglynai, natūralūs seni spygliuočių ir mišrūs miškai. Piliakalnių, alkakalnių, šventviečių gausa mena senąją kultūrą. O pakelėse, laukuose pabirusios koplytėlės, koplytstulpiai atskleidžia vietos gyventojų gyvenseną, tradicijas. 22 tūkstančius hektarų užimančiame parke gausu lankytinų vietų, piliakalnių, pažintinių takų, gamtos ir kultūros vertybių, etnografinių kaimų. Taip pat čia gausu pramogų, vietų poilsiui ir nakvynei, gerai išvystyta turizmo infrastruktūra. Šiltuoju metų laiku nacionalinio parko centras, Plateliai ir ežero pakrantės užsipildo šurmuliu, keliautojais ir poilsiautojais iš visos Lietuvos ir svetur.

Kelionių po Lietuvą portalas www.pamatykLietuvoje.lt kviečia dar šiemet apsilankyti Žemaitijoje. Kad susiplanuoti kelionę į Žemaitijos nacionalinį parką būtų paprasčiau pateikia rekomenduojamų pamatyti vietų TOP 10.

Šeirės gamtos takas Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Iš aikštelės visu grožiu atsiveria salomis, pusiasaliais garsus Platelių ežeras. Ar žinojote, kad iš Platelių ežero apžvalgos aikštelės matomoje Pilies saloje, dar 15 amžiuje stovėjo medinė pilis? Apžvalgos aikštelė buvo atnaujinta 2017 metais ir dabar yra pritaikyta judėjimo ir regos negalią turintiems žmonėms.

Tai pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė ir daugiau nei 300 įvairių Užgavėnių "lėčynų" (kaukių) bei įdomūs pasakojimai apie Užgavėnių šventės tradicijas.

tai pirmasis Užgavėnių muziejus Lietuvoje, kuriame pristatoma garsi Žemaitijoje tradicinė Užgavėnių šventė ir daugiau nei 300 įvairių Užgavėnių "lėčynų" (kaukių) bei įdomūs pasakojimai apie Užgavėnių šventės tradicijas.

Vienas geriausiai, Lietuvoje populiarėjantį tamsųjį turizmą, pristatančių objektų. Vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta buvusiame Sovietų Sąjungos požeminiame balistinių raketų paleidimo komplekse.

Dviračių takas aplink Platelių ežerą (http://bit.ly/2T9Fqyu) - smagiausias ir vaizdingiausias dviračių maršrutas Žemaitijos nacionaliniame parke.

Žemaičių Kalvarija su Kryžiaus kelio koplyčiomis (http://bit.ly/2yHd9G1) - nuostabus miestelis, garsėjantis Didžiaisiais Kalvarijos atlaidais ir Kryžiaus kelio koplyčiomis, kurias kasmet atlaidų metu aplanko tūkstančiai žmonių.

Bičių vaško kvapas ir kulinarinio paveldo edukacijos kviečia į amatų centrą per pojūčius pažinti Žemaitijos krašto tradicijas.

Siberijos apžvalgos bokštas Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Aukščiausias ŽNP apžvalgos bokštas iš kurio atsiveria Platelių ežero ir Siberijos pelkės vaizdai.

Nauja trasa, turinti audiogidą lietuvių ir anglų kalbomis, tobulai tinkanti norintiems pabūti gamtos prieglobstyje.

Miške įrengtas pažintinis takas, kuriame galima aplankyti aukų šulinį ir apžiūrėti akmenį su velnio pėda.

Interaktyvi ekspozicija pristatanti Žemaitijos nacionalinį parką, ypač mėgstama mažųjų parko lankytojų.