Arlaviškių pažintinis takas bus atstatomas iš pagrindų

Straipsnis
Maršrutas

Populiariausiu Lietuvoje pripažintas Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas, esantis Kauno marių regioniniame parke, bus atnaujintas. Taką planuojama tvarkyti pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inicijuotą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“. Konkurso būdu jau atrinktas statybos rangovas, taką planuojame atnaujinti iki kitų metų rudenio.

Primename, kad daugiau kaip prieš 10 metų Arlaviškių botaniniame draustinyje buvo įrengtas 1,3 kilometrų pažintinis pėsčiųjų takas. Take buvo įrengta rekreacinė įranga lankytojams su slėnio apžvalgos aikštelėmis, nuo kurių atsiveria nuostabi Kauno marių ir kadagyno panorama. Per tą laiką medinio tako kokybė suprastėjo, supuvo mediniai tako poliai, avarinės būklės taką teko oficialiai uždaryti dėl lankytojų saugumo, tad atėjo laikas jį atnaujinti.

Arlaviškių botaninis draustinis – tai gamtos oazė, turtinga šlaitų su prasigraužusių vandens srautų suformuotomis griovomis, užpelkėti pradėjusiais slėniais, stačiomis atodangomis. Svarbiausias draustinio akcentas – unikalus kadagių slėnis, kurio šlaituose aptinkama įvairiausių augalų: daugelis jų itin reti. Įsteigta Arlaviškių kadagyno Natura 2000 teritorija, kurioje vyrauja kadagyno, šaltinių su besiformuojančiais tufais, stepinių pievų buveinės.

Dar kitaip vadinamo Arlaviškių kadagių tako konstrukcijos bus keičiamos iš pagrindų, įvedamos ilgaamžiškesnės medžiagos. Tam Kauno marių regioninio parko direkcija buvo užsakiusi statybos projektą, pagal kurį jau buvo atnaujintos trys take esančios apžvalgos aikštelės. Taip pat direkcija iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų atnaujino pažintinio tako laiptus. Likusi lentinė tako dalis buvo tvarkoma lėšomis, gautomis iš lankytojų bilietų ar pavienių lankytojų iniciatyva, įsigyjant vardines lentas. Tad takas buvo „lopomas“, bet jį reikėjo atnaujinti iš pagrindų.

Dabar lentinis takas bus tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Regioninės plėtros fondų lėšų. Pažintinio tako atnaujinimas kainuos maždaug 310 tūkstančių eurų, apie 50 tūkstančių eurų prisidės Kauno rajono savivaldybė.

Tikimasi, kad Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas bus sėkmingai atnaujintas bei vėl džiugins lankytojus nuo tako atsiveriančiais kraštovaizdžiais.