Pagramančio RP iškils nauja apžvalgos aikštelė

Straipsnis
Maršrutas

Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai gyvendinant projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ Pagramančio regioniniame parke Akmenos ir Jūros upių santakos kraštovaizdžio komplekse bus įrengta apžvalgos regykla. Nuo pakylos atsivers nuostabaus grožio panorama į dviejų upių santaką.

Projektuojamas takas tęsiasi nuo šlaito viršaus ir eina ties medžių viršūnėmis. Tad viršutinėje aikštelėje gali pasijusti tarsi užlipęs į apžvalgos bokštą.
Naujoji regykla formuojama taip, kad unikali Akmenos ir Jūros upių santaka būtų apžvelgiama trimis lygiais: nuo vandens, pažintinio tako ir apžvalgos bokšto. Apačioje matysis vinguriuojančios upės, aukštėliau – upių slėniai, pati santaka, dar aukščiau saugoma teritorija apžvelgiama nuo 12 metro pakylos, kur matomas vaizdingas kraštovaizdis. Lenkto apžvalgos tilto ilgis – beveik 65 metrai.

Tvarkomoje teritorijoje numatoma įrengti trijų tipų suoliukus: su atramomis, dvipusius ir be atramų. Informaciniai stendai bus rūdinto plieno dizaino, kad labiau derėtų prie aplinkos. Juose bus pateikta informacija apie unikalią santaką ir kitas Pagramančio regioninio parko vertybes. Bus įrengti dviračių stovai, taip pat paslėpta lankytojų skaičiavimo sistema, maitinama baterijomis.

Įgyvendinant projektą bus atsižvelgiama į vertingą Akmenos ir Jūros santakos slėnio ir miškų kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą, kultūros paveldo vertybes, esamą regioninio parko lankytojų centro dizainą ir funkciją.

Projektu siekiama sukurti erdves, kurios papildytų aplinką, pritrauktų lankytojų ir vietinių gyventojų. Naujasis Pagramančio regioninio parko objektas turėtų atverti išraiškingus kraštovaizdžius, tapti įsimintinu vietos ženklu.

Tikimasi, kad lankytojai galės aplankyti naują Pagramančio regioninio parko regyklą bei pasigrožėti atsiveriančiomis saugomos teritorijos panoramomis 2023 metų pradžioje.