Kamastos žiedas

Maršrutai Dviračiu 1 dienos 22 km
Maršrutas

Šiek tiek ilgesnis ir sudėtingesnis, žadantis vieną kitą netikėtumą maršrutas, kurio ilgis kiek daugiau kaip 22 km. Kelio danga: asfaltas – apie 5 km, miško ir lauko keliukai – apie 7 km, žvyrkelis – apie 10 km. Šis žiedlapis labai visapusiškas – jame galima ne tik pasigrožėti nuostabiu gamtovaizdžiu, bet ir pamatyti unikalų architektūros paveldą – Didžiokų koplyčią, susipažinti iš arčiau su Mėsinių galvijų ūkiu. Žiedlapio kryptis pažymėta žaliomis rodyklėmis, raudonos rodo kelią link maršruto objektų. Kamastos žiedlapis pilnai sužymėtas kelio ženklais.

Maršruto pradžia

Tai dviračių maršrutas, vingiuojantis vaizdingais Ambraziškių apylinkių keliais ir takeliais, o jo centras – kempingas „Obuolių sala“.

Įdomiais faktais, istorijomis, pasakojimais jums pageidaujant pasirūpins kelionės vadovas. Su juo jums tikrai neteks klaidžioti ar ištisai stebėti žemėlapį.

Maršruto objektai:

Parkas yra kiek toliau nuo maršruto trasos, tad norint pasiekti jį, reikės išsukti iš maršruto ir numinti keletą papildomų kilometrų. Kaip be būtų, tai tikrai išskirtinė ir įdomi vieta, kurią verta aplankyti.

Šešuolių kaimo kapinynas (apytikslė vieta)
55.159715, 25.342438
Vykti Vykti

Keliaujant maršrutu pastebėti ir nepravažiuoti Šešuolių kaimo kapinyno padės informacinė lentelė. Deja, kaip dažnai pasitaiko, senieji kapinynai būna apardomi arimų. Neišimtis ir šis kapinynas, kurios dalis sunakinta žemės ūkio technikos.

Padvarių piliakalnis
55.154583, 25.348472
Vykti Vykti

Piliakalnis įrengtas Grabuostos kairiojo kranto aukštumos kyšulyje. Aikštelė keturkampė, pailga ŠR-­PV kryptimi, 41x29 m. dydžio. Jos PV krašte supiltas 20 m. ilgio, 2 m. aukščio, 16 m. pločio pylimas, kurio išorinis 5 m aukščio šlaitas leidžiasi į 40 m. ilgio, 15 m. pločio, 2 m. gylio griovį. Šlaitai statūs, iki 11 m. aukščio.

Ąžuolo genetinis draustinis (apytikslė vieta)
55.154357, 25.330206
Vykti Vykti
Vėdarų kaimas su kapinaitėmis
55.130053, 25.315736
Vykti Vykti

Vėdarų kaimas - kaimas Kamastos kraštovaizdžio draustinyje. Pirmą kartą paminėtas 1654 m. Videniškių krikšto metrikų knygoje.

Kamastos piliakalnis
55.136694, 25.31625
Vykti Vykti

Piliakalnis įrengtas Kamastos ežero vakariniame krašte esančios pelkės šiaurės vakarų krašte, atskiroje kalvoje. Aikštelė ovali, pailga šiaurės – pietų kryptimi, 36x25 m. dydžio, iki 0,5 m. aukštesniu rytiniu kraštu. Šlaitai vidutinio statumo, 4 m. aukščio. Vakarų papėdėje XX a. iškastas griovys, rytinis piliakalnio kraštas suardytas karjero, pats piliakalnis apardytas arimų, pietvakarinis šlaitas – lapių urvų. Piliakalnis apaugęs lapuočiais. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečio pradžia.

Kojeliškių arba Kličiaus kalnas
55.138232, 25.306348
Vykti Vykti

Tai aukščiausias Molėtų rajono taškas. Virš jūros lygio jis iškilęs 228 m.

Ambraziškiai
55.149434, 25.296793
Vykti Vykti

Ambraziškiai - Ambraziškių dvaras. Istoriniuose šaltiniuose Ambraziškiai pirmą kartą paminėti kartu su Molėtais juos dovanojant Viniaus vyskupui. Vėliau apie Ambraziškių dvarą istorinės medžiagos yra labai mažai. Ambraziškiuose 1891 metais buvo pastatyta spirito gamykla, kurią pastatė dvarponis Jelenskas. Gamykla ir kiti pastatai buvo statyti iš akmenų. Ilgus metus gamyklai vadovavo Komaras. Spiritą gamino iš bulvių ir grūdų. Vėliau gamyklos vadovai labai dažnai keitėsi. Po II pasaulinio karo gamyklą prijungė prie "Anykščių vyno" . Gamykloje buvo daromas krakmolas, spaudžiamos sultys, iš sulčių daromas ekstraktas. Vėliau iš sulčių pradėjo daryti "Kalvadosini" spiritą ir galiausiai nutraukė sulčių gamybą.

"Šironija"
55.15918, 25.244865
Vykti Vykti
"Šironija" Nuotr.: ©sironija.lt

Dar viena įdomi ir tikrai verta jūsų dėmesio galimybė išsukti iš aršruto trasos - "Šironija".

Tai nuostabi, jauki ir unikali vieta Molėtų rajono pakraštyje. Čia, žaliausių miškų ir tankiausių pievų apsuptyje, giedant paukščiams ir pučiant maloniam vėjeliui, puiki vieta poilsiui nuo triukšmingo ir įtempto miesto gyvenimo. Tai nėra kaimo turizmo sodyba. Na gal truputį, bet visiškai kitokia nei dauguma. "Šironija" erdvė nėra sukurta specialiai turistams, vestuvininkams ar stovyklautojams. Sodyba yra tiesiog paprastas, gražiai sutvarkytas ūkis su jame gyvenančiais įdomiais ir draugiškais šeimininkais bei keletu įdomių pramogų. Široniečiai visuomet pasiruošę su atvykusiais svečiais pasidalinti žiniomis ir įspūdžiais apie ūkį, kaimą, amatus ir visa kita, ką tik jie moka ir žino.
Čia visuomet laukiami atokvėpio ir ramybės ieškantys žmonės, smalsūs keliauninkai, kuklūs rašytojai, įkyrūs žurnalistai, keistuoliai, įprastuoliai… – VISI!

Daugiau informacijos: www.sironija.lt .