"Luodis visiems"

Maršrutai Vandens maršrutai 5 objektai Iki 4 valandų 7 km
Maršrutas

Gražutės regioninis parkas siūlo išskirtinę galimybę keliauti žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Įgyvendinant tarptautinį projektą "Žalieji maršrutai be kliūčių" prie Luodžio ežero Sabalunkų stovyklavietėje įrengta baidarių prieplauka, pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia. Šioje prieplaukoje saugiai į baidarę gali persėsti ir vaikai, ir senjorai.

Sabalunkų stovyklavietės prieplauka Nuotr.: ©grazute.lt

Maršrutas "Luodis visiems" skirtas pažinčiai su Luodžio ežeru. Tik vandens turistai turi unikalią galimybę pamatyti parko geologines vertybes – Luodžio ežero suformuotas ežerines nerijas – Juodojo rago ir Žvėrinčiaus pusiasalius.

Juodasis ragas
55.579544, 26.18435
Vykti Vykti

Luodis – šeštas pagal dydį Lietuvos ežeras (1287,6 ha), kranto linija – 28,5 km. Ežeras iš rytų į vakarus ištįsęs 6,6 km, vidutinis gylis 6,5 m. Giliausi ežero duburiai (18,4 m) yra plačiausioje rytinėje jo dalyje.

Ypač didelė, siaura ir gili įlanka tęsiasi pietryčių link ir vadinama Plavėjų įlanka (kitas jos pavadinimas Kopta). Rytinėje ir vakarinėje ežero dalyse yra dvi didelės salos – Alaunės ir Sadausko. Į rytinę ežero dalį įteka šventoji, o išteka iš šiaurės rytų ežero kampo.

Sadausko sala
55.585116, 26.189864
Vykti Vykti

Keliaujančius Luodžio ežeru nuolat lydi akmeninis Salako bažnyčios bokštas (72 m!). Tai aukščiausias iš tašytų lauko akmenų pastatytas statinys Lietuvoje. Legenda pasakoja, kad Luodyje yra nuskendęs auksinis varpas, kuris kartais tekant saulei iškyla į ežero paviršių ir suskamba. Laimingas tas, kuris jį išgirsta.

Nuotr.: ©visitzarasai.lt

Gražutės regioninis parkas rekomenduoja lankytojams turintiems judėjimo negalią įsigyti baidarių nuomos paslaugas Aukštaitijos baidarių centre. Šios įstaigos darbuotojai yra apmokyti teikti kvalifikuotas paslaugas ir bendrauti su asmenimis, turinčiais negalią.

Aukštaitijos baidarių centras Sabalunkose, Zarasų r.
55.571427, 26.153329
Vykti Vykti