Kauno gatvės menas

Maršrutai Pėsčiomis 5 objektai Iki 4 valandų 2 km
Maršrutas

Pastaraisiais metais daugelyje Lietuvos miestų gatvės menas klesti. Kaune galima suskaičiuoti apie 30 populiarių darbų, kuriais autoriai ant pastatų fasadų siekia palikti svarbias socialines žinutes. Siūlome šį trumpą maršrutą tik kaip pradžią gatvės piešinių atradimui pasivaikščiojant Kauno Naujamiestyje. O visus mieste išsibarsčiusius piešinius surasite pamatykLietuvoje.lt žemėlapyje.MARŠRUTO OBJEKTAI

Maršrutą siūlome pradėti nuo piešinio "Laiminga vaikystė" Nemuno gatvėje. Tai socialinio projekto "Apsaugok mano vaikystę" dalis. Septynerių metų Gabijos piešinį Tadas Šimkus perkėlė ant pastato sienos. Šis darbas – tai žinutė visuomenei, raginanti atkreipti dėmesį į vaiko teises.

Vienas iš naujausių "Kiemo galerijos" kūrinių - Tado Vincaičio-Plūgo "Gandras". Apsižvalgę kiemelyje rasite ir daugiau įvairių kūrinių.

Rožinis dramblys sukurtas gatvės meno festivalio "Nykoka" metu. Idėją sukurti "Rožinį dramblį" padiktavo ant sienos esantis užrašas "Deima + Arūnas". Galima numanyti, kad užrašas ant sienos atsirado iš dviejų jaunuolių meilės. Autorius Vytenis Jakas įkūnijo šiuos žodžius kaip "rožinius jausmus".

Piešinys VDU ir LRT bendrame kiemelyje sukurtas 2016 m., nacionalinio transliuotojo 90-mečio proga. Vaizduojami tuo metu specialioje parodoje eksponuoti XX amžiaus pradžioje Prancūzijoje pagamintas gramofonas, tarpukario ir sovietinės fotografijos iš radijo istorijos. Autorius - Tadas Vincaitis–Plūgas.

Ant KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto fasado pavaizduotos dvi moterys. Tai Leonardo da Vinčio paveikslų "Dama su šermuonėliu" ir "Gražioji Forenjė" sumoderninti fragmentai. Autorius - Linas Kaziulionis.

Daugiau Kauno gatvės meno kūrinių ieškokite pamatykLietuvoje.lt žemėlapyje.