Dviračiu po Rusnės salą

Maršrutai Dviračiu 9 objektai Iki 4 valandų 25 km
Maršrutas

Pažintis su Rusnės sala prasideda nuo tilto per Atmatą. Tiltas pastatytas ir pradėtas eksploatuoti 1974 m. Tilto ilgis – 332 m, aukštis – 15 m.

Maršruto pradžia prie Tilto per Atmatą
55.301189, 21.385099
Vykti Vykti

Pervažiavus tiltą iš kart sukama į dešinę, važiuojama Uostadvario kryptimi.

Dar neprivažiavus Uostadvario ir pasukus kairėn pro Rusnės tvenkinius privažiuojama prie žemiausios Lietuvoje vietos, čia yra – 1,3 m. žemiau jūros lygio.

Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Atsikvėpus prie žemiausios Lietuvos vietos toliau važiuojama į Uostadvario švyturį ir Vandens kėlimo stotį.

Susipažinus su kultūros paveldo vertybėmis – švyturiu ir vandens kėlimo stotimi pasigėrėjus praplaukiančiais laivais, toliau važiuojama į Uostadvario apžvalgos bokštelį.

Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt

Įlipus į apžvalgos bokštelį galima pasigėrėti Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate esančiomis vertybėmis, Kuršių mariomis ir tolumoje besidriekiančia Kuršių Nerija.

Už maždaug 2 km., atvykstama į Pakalnės pažintinį taką, kuriame bus įdomu susipažinti su tipingu užliejamų pievų kraštovaizdžiu, jų augalija ir gyvūnija, būdingais dirvožemiais, polderių sistema, melioracijos įtaka gamtai.

Praėjus pažintiniu taku grįžtama prie tilto per Atmatą. Kur būtina aplankyti ir pasigrožėti Atmatos vaizdais nuo buvusio Peterso tilto vietos.

Tai galima padaryti iš abiejų Atmatos pusių - prie pat Rusnės-Žalgirių paplūdimio, nuo kur ir prasidėjo maršrutas.

Arba iš Rusnės pusės pavažiavus Nemuno gatve.

Nuotr.: ©pamatykLietuvoje.lt