Saulės žemės turtai

Kelionės-žaidimai Automobiliu Daugiau nei 2 dienų
Maršrutas

Atvykite į Saulės žemę! Apsilankykite unikaliose vietose, priimkite aktyvaus poilsio iššūkius, paragaukite išskirtinio skonio valgių ir gėrimų! Pažinkite Šiaulių kraštą!

 • Krašto muziejuose: nuo fosilijų, dvariško gyvenimo atspindžių, drugelių iki Amerikos indėnų ar krepšinio...
 • Šiaulių krašto dvarų kultūrinis palikimas atgyja ekspozicijomis, parodomis, festivaliais ir edukacijomis-pramogomis.
 • Tradicinių amatų centruose, menininkų dirbtuvėse patirkite kūrybos malonumą ir pasigaminkite autentišką suvenyrą.
 • Garsūs piligrimų keliai, unikalūs skirtingų epochų architektūros paminklai, dvasinės ramybės oazės-vienuolynai suras vietą kiekvieno Šiaulių krašto lankytojo širdyje.
 • Šiaulių krašto gamta skatina pasinerti į regioninių parkų ir miškų platybes, grožėtis unikaliomis gamtos vertybėmis.
Vitražas "Saulės mūšis" Nuotr.: ©visitsiauliai.lt

Šiaulių krašto įdomybes atrasti kviečiame žaidžiant. Iki rugsėjo 30 dienos keliaukite po visas 7 Šiaulių regiono savivaldybes (Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių ir Šiaulių rajono). Aplankykite po dvi mūsų atrinktas ir rekomenduojamas lankytinas vietas kiekvienoje iš jų (viso 14 vietų). Pasižymėkite būdami prie jų ir jau spalio 1 dieną sužinokite ar laimėjote puikius Šiaulių regiono prizus. Be būtinų aplankyti vietų norint dalyvauti šio žaidimo prizų lošime, čia rasite ir daugiau rekomendacijų, kurios Jums padės išsiruošti į tikrai įdomią, nuotykių ir atradimų pilną kelionę po Šiaulių kraštą.

Daugiau apie žaidimo taisykles galite sužinoti maršruto informacijos skiltyje "Žaidimo taisyklės", o išsamią informaciją apie žaidimo prizus rasite skiltyje "Prizai".

AKMENĖ

Akmenė. Nuotr.: ©Sigitas Kazlauskas

Akmenės kraštas – tai atradimai kiekviename žingsnyje. Čia gausu ne tik gamtos objektų su nuostabiu kraštovaizdžiu, bet ir kvapą gniaužiančių pramogų! Vienas iš jų – plaukimas baidarėmis Ventos upės vingiais. Ar žinojote, kad Ventos upė tai – trečia pagal ilgį Lietuvos upė, kurios bendras ilgis 343 km iš kurių net 180 km yra pritaikyti plaukimui baidarėmis. Jei vandens stichija jums nepatinka, išbandykite ekskursijas po dar neatrastąją žemę. Marso kanjonai, neatrastoji žemė – taip kartais yra vadinami įspūdingieji Akmenės krašto Menčių klinčių ir Šaltiškių molio karjerai.

Žaidimo lankytinos vietos:

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie muziejaus.
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie lankytojų centro.

Kitos vietos, kurias kviečiame aplankyti (pasižymėti nereikia):

 • Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas – tai labai įdomus, savitas gamtos kampelis, didžiausias pelkynas Šiaurės Lietuvoje, susidaręs ledyno paliktuose šešiuose gūbriuose ir tarpugūbriuose. Šalia Kamanų mokomojo tako pastatytas 30 m aukščio apžvalgos bokštas su dviem apžvalgos aikštelėmis. Įlipus į apžvalgos bokštą atsiveria panorama su vaizdingomis Kamanų pelkės plynėmis ir salomis, aplinkui besidriekiančiais miškais. Tolumoje matyti Akmenės kraštui būdingas lygumų kraštovaizdis.
 • Šalia Jurakalnio geologinės atodangos ir atragio stovi 15 m Jurakalnio apžvalgos bokštas. Nuo jo atsiveria nuostabus vaizdas į išraiškingą Ventos upės slėnį, Papilės miestelį bei lankytinus objektus: Jurakalnio geologinę atodangą ir atragį, Papilės I ir II piliakalnius, Šv. Juozapo bažnyčią bei Penkiolikakamienę liepą.

 • Lazdynų Pelėdos memorialinis muziejus Paragiuose
 • Baidarėmis Ventos upe
 • Akmenės krašto Menčių klinčių ir Šaltiškių molio karjerai (lankymas tik su gidu: www.karjerais.lt arba +370 615 51796)

Daugiau rajono turimo informacijos: pamatykLietuvoje.lt/Akmenė arba www.akmene.lt

JONIŠKIS

Joniškis. Nuotr.: ©Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras.

Patirk lietuvišką Žiemgalą! - Joniškio kraštą. Žiemgala – istorinė sritis, kažkada plytėjusi Latvijos ir Lietuvos teritorijoje, garsi žiemgalių genties istorijos palikimu. Šiandieninė lietuviškoji Žiemgalos dalis, neoficialus Aukštaitijos subregionas, plyti keliuose pasienio su Latvija rajonuose, kuriuos vienija bendras gentinės kilmės paveldas, istorija ir jos reliktai bei maištinga žiemgališka tapatybė. Didžiausias miestas senosios gentinės Žiemgalos lietuviškojoje dalyje – Joniškis, tituluojamas dabartinės lietuviškos Žiemgalos sostine. Tad kviečiame patirti joniškietišką Žiemgalą!

Žaidimo lankytinos vietos:

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėti būnant prie ekspozicijos.
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėti būnant ant ozo.

Kitos rajono vietos, kurias kviečiame aplankyti (pasižymėti nereikia):

 • Jakiškių dvaras
 • Stogastulpių skverelis „Nykstančių kaimų šviesa“. Skaistgirio seniūnijos teritorijoje buvo kelios dešimtys kaimų, kaimelių, bet šiandien daugelio jų jau neberastume žemėlapyje, todėl ir kilo idėja įprasminti šį faktą, sukuriant skverelį, kuriame išsirikiuotų stogastulpiai išnykusiems kaimams atminti. Užsukę į Skaistgiry apsilankykite ir miestelio poilsio zonoje, kurioje įrengtas basų kojų takas, vabzdžių viešbutis, vaikų žaidimo aikštelės, laužavietės ir apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria krašto lygumos, Skaistgirio karjerai. Koordinatės: 56.307302, 23.388004
 • Žagarės dvaro sodyba
 • Mūšos tyrelio pažintinis takas ir Tyrelio laumė.
 • Vandens pramogos Žagarėje.

Daugiau rajono turimo informacijos: pamatykLietuvoje.lt/Joniškis arba https://www.visitjoniskis.lt/

KELMĖ

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Nuotr.: ©Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras.

Kelmės rajonas, būdamas prie istorinio Via Hanza kelio, traukia lankytojus savo krašto įvairove: nuostabiais Dubysos, Ventos ir kitų upių vingiais, tyrais ežerais, daugybe paveldo objektų. Pažinkite, atraskite ir pamėkite žinomiausias vietoves Kelmės rajone – Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, Kelmės krašto muziejų, Palendrių šv. Benedikto vienuolyną, Užvenčio Dvaro malūną, pažintinį taką bei Kražių kolegiją (M. K. Sarbievijaus kultūros centras).

Žaidimo lankytinos vietos:

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie dvaro.
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie muziejaus.

Kitos rajono vietos, kurias kviečiame aplankyti (pasižymėti nereikia):

Daugiau rajono turimo informacijos: pamatykLietuvoje.lt/Kelmė arba https://www.kelmesvic.lt

PAKRUOJIS

Pakruojis. Nuotr.: ©pakruojovic.lt

Šiaurės Aukštaitijos dalis, kurioje nuo seno sparnus keldavo vėjo malūnai, iš lietuviškų lauko riedulių statyti įstabūs dvarai, miesteliuose išlikę buvusių pirklių, amatininkų namų, stūkso seni sinagogų pastatai. Keliaudami po Pakruojo kraštą, aplankysite Pakruojo dvaro ansamblį, paskanausite tikro aukštaitiško, senąsias tradicijas menančio, alaus ir giros, atrasite urbanistinėmis vertybėmis pasižyminčių miestelių, seniausią medinę Lietuvos sinagogą, Jus pasitiks didžiulė lauko riedulių ekspozicija Striukų kaime, Žeimelyje aptiksite latviškos kultūros pėdsakų.

Žaidimo lankytinos vietos:

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie namelio.

Kitos rajono vietos, kurias kviečiame aplankyti (pasižymėti nereikia):

 • Siaurukas (55.976785, 23.852956). Stotis vokiečių kariuomenės pastatyta per Pirmąjį pasaulinį karą, tiesiant Gubernijos ir Pasvalio siaurojo geležinkelio linijas. Buvusioje siaurojo geležinkelio stotyje, dabar veikia autobusų stotis.
 • Rozalimo miško parkas
 • Stačiūnų vėjo malūnas. Vienas iš nedaugelio išlikusių vėjo malūnų, kurių pirmas aukštas yra akmenų mūro su dekoro elementais, o kiti mediniai. Tai vienintelis Pakruojo rajono vėjo malūnas su vidiniu kepurės pasukimo mechanizmu. Vėjo malūne veikia senovinės buities bei malimo ekspozicija.

Daugiau rajono turimo informacijos: pamatykLietuvoje.lt/Pakruojis arba https://www.pakruojovic.lt/

RADVILIŠKIS

Radviliškis. Nuotr.: ©inforadviliskis.lt

Radviliškis – miestelis Šiaurės Lietuvoje, į kurį patogiausia atvykti traukiniu. Ir atrasti dar daugiau traukinių! Tai tikra geležinkelio sostinė, svarbus susisiekimo taškas, čia bėgiai susipina į neišaudžiamus kelius ir labai romantiškai nuteikia vagonų skaičiavimas ant pėsčiųjų tilto. Radviliškio rajono įžymybės – Burbiškio dvaras su tūkstančiais tulpių žiedų bei Kleboniškių kaimo buities ekspozicija. Tai Šiaurės Lietuvos Rumšiškės ir mažoji Olandija šalia viena kitos.

Žaidimo lankytinos vietos:

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie bažnyčios.
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėkite būdami prie dvaro.

Kitos rajono vietos, kurias kviečiame aplankyti (pasižymėti nereikia):

Atnaujinamas Eibariškių parkas. Jau šių metų rudenį bus pabaigtas tvarkyti Eibariškių parkas Radviliškyje – nauja, unikali erdvė laisvalaikiui, skirta tiek jaunimui, tiek ir ramybės ieškantiems senjorams. Net 30 ha siekiančioje erdvėje įkurti pasivaikščiojimo, dviračių takai, amfiteatras, pažintinis takas per pelkę, ant dirbtinės kalvos artimiausiu metu bus pastatytas apžvalgos bokštelis stebėti paukščiams ir viso parko erdvei apžvelgti. Parko širdyje – tvenkinys, kuriame šiuo metu turškiasi antys, bet kitą vasarą jame jau galės maudytis ir poilsiautojai. Net trys pontoniniai tiltai jungs tvenkinio saleles. Šiaulių g., Radviliškis. Koordinatės: 55.821373, 23.536935

Daugiau rajono turimo informacijos: pamatykLietuvoje.lt/Radviliškis arba https://www.inforadviliskis.lt/

ŠIAULIŲ MIESTAS

Šiaulių bulvaras. Nuotr.: ©visitsiauliai.lt

Nesvarbu, iš kurios pusės atvyktumėte – baltas Katedros bokštas Jus lydės kelionėje po miestą, bus orientyras lankantis Šiaulių ypatingose vietose, susipažįstant su miesto istorija ir jo žmonėmis, ieškant to, ko galbūt niekur kitur, jokiame kitame mieste nerasite.

Žaidimo lankytinos vietos:

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)

Kitos miesto vietos, kurias kviečiame aplankyti (pasižymėti nereikia):

 • Venclauskių namai (šiuo metu galima pasivaikščioti po parką ir apžiūrėti pastatą iš išorės).
 • Vitražas „Saulės miestas“. Ypatingai gražiai vitražas atsiskleidžia tamsoje, todėl jei nuspręsite panaktinėti po Šiaulius, būtinai į savo maršrutą įtraukite šį unikalų kūrinį.
 • Šiaulių universiteto Botanikos sodas.
 • Prisikėlimo aikštė ir fontanai. 2020 m. liepos 1 d. Šiaulių miesto gyventojai ir svečiai buvo pakviesti į naujausią „Susitikimų vietą“ mieste – atnaujintą Prisikėlimo aikštę. Vienas naujausių aikštės elementų – stovai su senosiomis nuotraukomis. Žmonės mato dabartinį vaizdą realybėje ir gali jį palyginti su istorine tos pačios vietos nuotrauka. O ant kubų, kurie dabar žymi aštuonis Šiaulių amžius, ateityje atsiras monumentaliojo meno kūriniai. Nuo vasaros pradžios didžiausia aikštės atrakcija tapo fontanai. Ypatingai daug džiaugsmo ji teikia mažiesiems aikštės lankytojams. Kiekvieną vakarą šiauliečiai su malonumu traukia į Prisikėlimo aikštę pasimėgauti vakariniais fontano vaizdais. Fontanai „šoka“ kasdien, nuo vidurdienio jau iš anksto suplanuotu režimu.

Daugiau rajono turimo informacijos: pamatykLietuvoje.lt/Šiauliai arba https://www.visitsiauliai.lt/.

ŠIAULIŲ RAJONAS

Kryžių kalnas. Nuotr.: ©siauliurajonas.lt

Šiaulių rajone aplankykite unikalų objektą visame pasaulyje – Kryžių kalną, iš viso pasaulio sutraukiantį apie pusę milijono lankytojų per metus. Paragaukite vienintelio Lietuvoje 5 dienas brandinto kumpio arba legendinio konditerinio gaminio – Kuršėnų vyniotinio. Pajuskite vėjelio dvelksmą ant žirgo įspūdingos gamtos apsuptyje Kurtuvėnuose ar užsisakius nemokamą ekskursiją pažinkite nepaprastai gražiai sutvarkytą Naisių miestelį. Netikėti įspūdžiai laukia mini zoologijos sode, alpakų ir kitų gyvūnų apsuptyje Dargaičiuose. Ir tai dar toli gražu ne viskas. Smalsauti galima ne tik vasarą, geru oru, bet net ir spaudžiant žiemos šaltukui.

Žaidimo lankytinos vietos:

Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėti būnant ant šventkalnio.
Pasižymėkite pagal buvimo vietą (GPS)
Pasižymėti būnant prie Triušių salos.

Kitos rajono vietos, kurias kviečiame aplankyti (pasižymėti nereikia):

 • Kryžių kalnas
 • Agailių koplyčia. Pirmoji medinė koplyčia Agailių miško gilumoje buvo pastatyta dar baudžiavos laikais. Prie jos palaidoti 1863 metų sukilimo dalyviai. Manydami, kad ši vieta stebuklinga, žmonės ilgą laiką čia statė kryžius. 1939 metais pastatyta betoninė bažnytėlė su mediniu lentelių stogu, kuri buvo padegta Antrojo pasaulinio karo metais. Vėliau atstatyta, tačiau 1974 metais žaibo sudeginta antrąkart. 1990-aisiais bažnyčia atkurta: iškilo daugiau nei 13 metrų ilgio, 7 metrų pločio ir 14 metrų aukščio maldos namų pastatas. Šalia pastatyti du kryžiai girininkams Ipolitui Vilčinskui ir Virgilijui Gedminui atminti. Bažnyčia įtraukta į Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos kultūros vertybių sąrašą. Šalia koplyčios įrengtas ir pėsčiųjų takas, vedantis prie šaltinio, kurio vanduo laikomas stebuklingu ir turinčiu gydomųjų galių.
  Agailių miškas, Gedinčių girininkija, Kuršėnų sen., Šiaulių r., 56.119991, 22.954859
 • Alpakų minizoo

Jeigu norite išgirsti neįtikėtinų istorijų, kad galėtumėte paskui nesakyti, kaip sakydavo mūsų močiutės - „mūsų laikais taip nebuvo“. Junkis prie ekskursijos „VISOKIE NUTIKIMAI, NUSIKALTIMAI KURŠĖNUOSE PRIE CARO, TARPUKARIU IR POKARIU“ ir sužinosi visokių kraupių ir juokingų istorijų, kurių čia buvo nutikę. O taip pat dar pabūsi tose vietose, kur visa tai nutiko! Pavalgysi puikaus razbaininkų troškinio ir užsinorėsi pakartoti! Ekskursija ne silpnų nervų žmonėms su ne paskutine vakariene ;) .

Daugiau rajono turimo informacijos: pamatykLietuvoje.lt/ŠiauliųRajonas arba http://siauliurajonas.lt/lt_LT/.


Gerų įspūdžių Šiaulių krašte!