„Uostamiesčio nuotykių link“

Maršrutai Automobiliu 11 objektų 1 dienos
Maršrutas

Šiame maršrute pamatysite apverstą pasaulį savomis akimis „Apverstajame name“, pasinersite į gilią praeitį kupiną nuotykių „Dino parke“, „Uostamiesčio Piliavietėje“ ir „Senamiestyje“. Išvysite povandeninį pasaulį „Lietuvos jūrų muziejuje“ ir vakarieniausite naktinės Klaipėdos panoramoje „SKY 21 Terrace“. Kelionė apima net 8 įdomius ir unikalius miesto objektus. Išvyksime mikroautobusu nuo prekybos centro „Akropolis“ aikštelės.

Kelionė prasideda Radailių dvaro ,,Apverstajame name“, kuriame viską savomis akimis pamatysi 180 laipsnių kampu.

,,Apverstasis namas“ Radailiuose - tai ant stogo pastatytas namas, kuriame viskas apverčiama aukštyn kojom, žaismingai sujaukiant mūsų kasdienę rutiną ir pojūčius. Ši relaksacinė pramoga skirta mums, iškamuotiems nusistovėjusios tvarkos ir įpročių, kad naujai pažvelgtume į komforto ir stabilumo poreikį.

Visai šalia už kelių metrų nuo ,,Apverstojo namo“ yra įsikūrės dinozaurų parkas, kuris tave privers jaustis kaip filme „Jurrasic Park“. (Čia praleisime pora valandų). ,,Dino parkas“ yra įsikūręs nuostabios gamtos apsuptyje, Radailių dvaro teritorijoje, adresu Pušyno g. 9, Radailiai, tik 7 km nuo Klaipėdos.

Dinozaurų parke tavęs laukia 52 apsigyvenę riaumojantys ir judantys dinozaurai, aktyvios pramogos, 5D kinas, elektromobiliai, veidrodžių labirintas, batutai ir kiti išskirtiniai atrakcionai.
Visi atrakcionai ir pramogos įskaičiuoti į dienos bilieto kainą.

Kelionė tęsiama laive ,,Meridianas“, kuriame galėsi pavalgyti po šėlionių „Dino parke“ ir „Apverstajame name“, taip pat sužinoti ir laivo „Meridianas“ istoriją (trukmė ~1 valanda laiko).

Šiek tiek istorijos prieš keliaujant: mokomasis burlaivis "Meridianas" pastatytas 1948 metais Suomijoje, Turkų laivų statykloje kaip kontribucija Tarybų Sąjungai po Antrojo pasaulinio karo kartu su kitais 48 tokio tipo burlaiviais. Jų išlikę labai nedaug. Kone labiausiai pasisekė Estijon patekusiam tokio tipo burlaiviui. Dabar jis puikuojasi Taline. Mūsiškis, atitekęs Klaipėdos jūreivystės mokyklai, buvo daugelio pokario būsimųjų laivavedžių, kapitonų pirmasis laivas. Jame jūros krikštą yrą gavę žinomi jūrų kapitonai: Vilius Pakalniškis, Z. Kaupas, Ričardas Lučka. "Meridianas" kaip mokomasis burlaivis nustojo veikęs 1967 metais, vėliau stovėjo Danės upės krantinėje netoli Biržos tilto ir burlaivyje nuo 1971 m. veikė baras-restoranas. Šie prisiminimai ir galėjo likti tik prisiminimais, o "Meridianui" dėl tragiškos būklės netgi grėsė atsidurti jūros dugne, tačiau artėjant 2014 metų Kalėdoms, legenda sugrįžta: po to, kai 2012-aisiais klaipėdiečių verslininkų Aloyzo Kuzmarskio bei Aido Kaveckio iniciatyva ir pastangomis "Meridianas" buvo išgelbėtas nuo sunykimo, per porą metų atstatytas bei iš naujo įrengtas, laive ir vėl pradeda veikti restoranas.

Klaipėdos senamiestis
55.709209, 21.133895
Vykti Vykti
Nuotr.: ©Arvydas Venckus.

Po apsilankymo istoriniame laive, būtinas pasivaikščiojimas po Klaipėdos senamiestį (trukmė ~1 valanda su puse).
Klaipėdos senamiestis yra seniausia istorinė miesto dalis. Klaipėdos senamiesčiui būdingas taisyklingas gatvių tinklas, senoji fachverkinės konstrukcijos architektūra, būdinga Vokietijos miestams, bei išlikę XVII–XVIII a. Klaipėdos tvirtovės gynybinių įtvirtinimų fragmentai.
Klaipėdos miesto senamiestis yra geometriškai labai taisyklingai išdėstytas, beveik visos gatvės susikerta stačiuoju kampu. Klaipėdos senamiestyje yra Senoji (Pirmoji) perkėla, išlikęs senosios P. Lindenau laivų statyklos elingas, Dramos teatras ir Teatro aikštė, Parodų rūmai, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Evangelikų liuteronų maldos namai, Etnokultūros centras, Kalvystės muziejus, Turgaus aikštė. Senosios piliavietės teritorijoje yra įsikūręs Pilies muziejus ir Klaipėdos pilies uostas. Svarbus teatro aikštės akcentas – „Taravos Anikės“ skulptūra. Skulptūra buvo pastatyta poeto Simono Dacho atminimui. Taip pat „Arkos“ paminklas, sveriantis 150 tonų ir siekiantis 8,5 metrų aukštį. Jis buvo pastatytas 2003 m., minint Klaipėdos krašto (Mažosios Lietuvos) susijungimo su Lietuva 80-ąsias metines.

Apsižvalgysi Klaipėdos miesto piliavietėje ir pilies muziejuje (trukmė ~1 valanda su puse).

Klaipėdos pilis visuomet buvo svarbiausia miesto dalis. Nuo pilies prasidėjo miesto statybos, bastionai saugojo Klaipėdą nuo priešų. Klaipėdos miestas pradėjo vystytis Danės upės Pietiniame Rage pastačius medinę pilį.

XVII a. Klaipėdos pilį puolė švedai, nuniokojo keli gaisrai, tad pilies gynybinę sistemą vėl teko atstatyti ir tobulinti. Taip 1686 m. žemių pylimai aplink Klaipėdos pilį buvo rekonstruoti į bastionus.

Viduramžių Klaipėda buvo mažas miestelis. Reformacija, Renesanso idėjos davė didelį impulsą miesto raidai. Renesansinės Klaipėdos simbolis – pilyje rastas XVI a. vidurio kilmingo žmogaus auksinis žiedas su brangakmeniu. Miestiečių gyvenimo atmosferą, madas atspindi žaliai glazūruoti kokliai, apavo liekanos, buities reikmenys, amatininkų darbo įrankiai, monetos, importuoti daiktai.
Vienas įdomiausių eksponatų – XVII a. antrosios pusės Klaipėdos pilies ir miesto maketas, sukurtas išanalizavus archeologinius, istorinius, kartografinius, ikonografinius šaltinius.
Pilies muziejuje įrengtas kompiuterinis terminalas leidžia lankytojams savarankiškai gauti informacijos Klaipėdos istorijos klausimais.

Toliau seka trumpa kelionė laivu iki „Lietuvos jūrų muziejaus“ ir ,,Delfinariumo“ bei nuotykiai ten (trukmė ~2 valandas).

Susipažinsi su Jūros gamta, pamatysi jūrinių paukščių, moliuskų kriauklių kolekcijas, ekspoziciją apie plėšrius ir pavojingus jūrų žinduolius, gyvybės vystymąsi jūroje rekonstruotame Lietuvos jūrų muziejaus akvariume. Gyvosios ir negyvosios gamtos suliejimas į vientisą ekspozicija visumą, šiuolaikinės ekspozicijų rengimo technologijos, kuriant povandeninę koralinio rifo iliuziją – tai tik keletas naujovių, kurias lankytojai pamatys atvykę į Jūrų muziejų.

Delfinų pasirodymai – edukaciniai pramoginiai renginiai, skirti supažindinti lankytojus su šiais nuostabiais gyvūnais, siekiant, kad žmogus saugotų ir tausotų jų natūralią aplinką – jūrą. Po beveik šešerius metus trukusios Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo rekonstrukcijos delfinų gyvenamosios erdvės gerokai išsiplėtė. Itin svarbu, jog delfinariume įrengta moderni vandens valymo sistema. Delfinams gyventi tapo patogiau, nes jie gali mėgautis grynu oru ir saule baseine po atviru dangumi. Žiūrovų salėje sumontuota nauja garso ir vaizdo sistema leidžia kurti dar efektingesnius pasirodymus, pasirodymų baseinas apjuostas skaidria sienele, todėl galima matyti delfinus ir po vandeniu.

Po pramogų su vandens gyvūnais, keltu grįši į Klaipėdą ir aplankysi ,,Memel – Nord“ bateriją (trukmė priklauso nuo turimo laiko ir noro, trukmė ~30 min).

Pakrančių apsaugos baterija – tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Buvo numatytos pastatyti dvi pakrantės artilerijos baterijos. Viena turėjo būti pastatyta Smiltynėje netoli Kopgalio – "Memel Sud" ("Klaipėda – pietūs"), kita – "Memel Nord" ("Klaipėda – šiaurė") – už Girulių, Kukuliškių kaime. Tačiau buvo baigta tik viena baterija – esanti Kukuliškiuose."Memel Nord" - ne tik bunkeris, bet ir mūsų krašto istorija, su kuria būsite supažindinti naujai, įvairiapusiškai. Galėsite nusikelti į XXa - 70 metų atgal. Pajusti istorijos alsavimą, taikioje realybėje išbandyti save ar savo draugus. Pabūsite praėjusioje istorijos laiko atkarpoje, kurią galėsite įvertinti visai kitaip negu iki šiol.

Restoranas „SKY 21 Terrace“ (Naujojo Sodo g. 1A, Klaipėda)
55.710586, 21.12971
Vykti Vykti

Kelionės įspūdžius aptarsi vakarieniaudamas naktinės Klaipėdos panoramoje, restorane „SKY 21 Terrace“ (trukmė bei išlaidų suma individuali).

Gera nuotaika ir nepakartojama atmosfera, leidžiant vasaros dienas ir naktis 21 - ąjame Amberton Klaipėda aukšte su pačiu gražiausiu vaizdu! Draugai, gera muzika, gaivinantys kokteiliai, populiariausi muzikiniai setai, šokėjų pasirodymai iš visos Europos ir gyvi pasirodymai.

Visa tai ir dar daugiau naujai duris atveriančioje vietoje SKY 21 terrace by Amberton!