Batutas prie Kauno mečetės

Išskirtiniai objektai
Apsilankę Ramybės parko tolimiausiame kampe, besiribojančiame su Totorių bei Trakų gatvėmis, galbūt nustebs išvydę visiškai atnaujintą ir rytietiškais ornamentais išdabintą buvusį senąjį fontaną. Čia prieš daug metų savo gaiva džiuginęs fontanas jau daugiau kaip dešimtmetį stovi prišiukšlintas, tapęs cemento griuvena su atsikišusiais ir pavojingai stirksančiais surūdijusio metalo strypais. Fontanas buvo išvalytas, griuvėsių laužas išvežtas, išardytas nebeveikiantis fontanas, o jo vietoje pagal originalų menininko Morfai dizaino projektą rugpjūčio mėnesį (2018) buvo baigta vaikų žaidimų vieta, atvira aplinkinių gatvių bendruomenei.

Šis projektas įgyvendintas Kauno miesto savivaldybės organizuoto "Kauno akcentų" konkurso, kurio metu išrenkami geriausi, įdomiausi Kauno menininkų pasiūlyti dizaino projektai, prisidedantys prie miesto viešųjų erdvių tvarkymo, estetikos ir, ir žinoma, patogumo, dėka. Prie fontano atnaujinimo prisidėjo ir Kauno religinė musulmonų bendruomenė, kurios iš savivaldybės nuomojamoje teritorijoje jis yra, mielai sutikusi, kad atnaujinta aikštelė išliks atvira aplinkui gyvenantiems vaikams.

Buvusio fontano centre įrengtas batutas yra skirtas šokinėti vaikams. Aplinkui jį išklota smulkinta guminė danga suteikia saugumo ir yra dekoruota pagal menininko Morfai piešinį rytietiškais motyvais, derinant prie mečetės stilistikos. Aplinkui batutą ant buvusio fontano bortelių įrengti mediniai suolai, ant kurių patogu prisėsti su vaikais atėjusiems tėveliams, mečetės maldininkams, penktadieniais gausiai susirekantiems pasimelsti ne tik iš Kauno, bet ir kitų miestų bei valstybių, ir po parką vaikštinėjantiems senjorams Norintys ateiti čia žaisti, ar atsivesti savo vaikučius, turėtų žinoti, kad batutai yra skirti vyresniems kaip penkerių metų vaikams.

Projektą pagal originalų menininko Morfai dizaino projektą įgyvendino viešoji įstaiga "Inovatyvūs kūrybiniai projektai".
Šaltinis: © inoprojektai.lt

Aplankykite netoliese